ČASTÉ DOTAZY

Může mi sezení nějak ublížit či zhoršit můj stav?

Metoda SRT je v rukou zkušeného terapeuta absolutně bezpečná a nemůže jakkoli ublížit. Není třeba se ničeho bát. Pocity klientů po skončení sezení jsou jednoznačně kladné, ohlasy pozitivní. Navíc metoda není vázána na prostor a čas, terapeut Vám tedy může pomáhat i na dálku. Alespoň úvodní sezení je ale velmi vhodné absolvovat osobně. Práci na dálku provádím prostřednictvím Skype. 

Jak poznám, že to funguje a že mě jen neobíráte o peníze?

Přímo na sezení klient na vlastní oči vidí, jak kyvadlo funguje a že pracuje přesně tak, jak je popsáno například ve videu na úvodní straně. Dalším bezprostředním důkazem je změna pocitů a nálad, která se obvykle po sezení dostaví. Je to pro klienta jakási první vlaštovka, jasný vzkaz, že se věci již daly do pohybu a jdou správným směrem. 

Nemůže se někdo dozvědět, co jsme na sezení probírali? Co všechno o mně potřebujete vědět?

Jako terapeut ručím za to, že veškerý obsah sezení je přísně důvěrný stejně, jako je tomu u lékařského tajemství. A to i proto, že na terapii přijdou často ke slovu témata, o kterých nemá tušení ani klientovo nejbližší okolí. K léčení kyvadlem je třeba znát celé jméno klienta a datum jeho narození. A samozřejmě vše, co potřebuje řešit. Není dobré nechávat si při konzultaci nějaké věci cíleně pro sebe – může to léčbu zpomalit nebo ji nasměrovat jinam, než je potřeba. Jestliže k terapeutovi nemáte důvěru, najděte si jiného, jinak to prostě nebude fungovat.

Jak vybrat správného terapeuta, podle čeho?

Hlavním problémem metod na bázi esoteriky je, že opravdu schopných terapeutů je poměrně málo. Výběr dobrého konzultanta je tedy základ. Určitě by měl mít váš potenciální terapeut certifikaci od Spiritual Response Association, které předchází celá, přesně definovaná řada kurzů a dlouhých časových úseků praxe mezi nimi. Významným prvkem je i Váš osobní dojem z konzultanta a ze samotného sezení. Věřte své intuici, a když Vám bude cokoli vadit, dejte to najevo a případně jděte jinam. Je to Váš čas, Vaše peníze a Váš život. I systém SRT se průběžně dále vyvíjí a opravdu profesionální práce s ním vyžaduje hodně času i mimo sezení s klienty. Dobrým ukazatelem u konzultanta tím pádem není ani velká škála různých oborů, které nabízí. Osobně bych nešel k nikomu, kdo vedle léčení kyvadlem ještě vykládá karty, numerologii, astrologii, léčí za pomoci Bachových esencí a dělá k tomu ještě rodinné konstelace. To všechno jsou velmi odlišné obory a najednou perfektně zvládnout se dají možná dva, ale nikoli pět najednou.

Můžete pomoci komukoli?

Asi 3-5% populace nejsou pro daného terapeuta či metodu vhodnými klienty z důvodů kolize jejich vzájemných energií či přílišným karmickým zatížením. Nemůže jim pomoci a je zbytečné pokračovat. Jestliže v úvodním testování zjistím, že mezi tuto skupinu patříte, nebudu Vám nic účtovat. Stejně tak v případě, že Váš problém nesouvisí s negativními energiemi či bloky a nelze metodou SRT řešit. Významným blokátorem léčivého efektu může být i ego klienta - nedůvěra v metodu či terapeuta, v energie a principy Vesmíru, ale také neochota pracovat na sobě.

Co je ještě dobré vědět. 

Pro úspěšnou léčbu metodou SRT se nemusíte stát jejím stoupencem, není spojena s žádnou vírou či náboženstvím a na rozdíl od nich se zde ani neuplatňují negativní dogmatická prohlášení typu "musíš dělat to a to a jinak se ti zle povede" nebo dokonce "skončíš v pekle". Jako respektovaná svobodná duše zde můžete pouze získat: lepší, šťastnější život, dobrou náladu, intuici, duchovní růst. Důležité je opravdu vědomě chtít na problémech pracovat - jestliže je klient ochoten zapojit do procesu i své vědomí a malé osobní rituály, něco si přečíst a řídit se radami konzultanta, je efektivita metody opravdu skvělá.