ČASTÉ DOTAZY

Může mi sezení nějak ublížit či zhoršit můj stav?

Metoda SRT je v rukou zkušeného terapeuta absolutně bezpečná a nemůže jakkoli ublížit. Není třeba se ničeho bát. Pocity klientů po skončení sezení jsou jednoznačně kladné, ohlasy pozitivní. Navíc metoda není vázána na prostor a čas, terapeut Vám tedy může pomáhat i na dálku. Alespoň úvodní sezení je ale nanejvýše vhodné realizovat osobní formou. 

Jak poznám, že to funguje a že mě jen neobíráte o peníze?

Přímo na sezení klient na vlastní oči vidí, jak kyvadlo funguje a že pracuje přesně tak, jak je popsáno například ve videu na úvodní straně. Dalším bezprostředním důkazem je změna pocitů a nálad, která se obvykle na či po sezení dostaví. Je to pro klienta jakási první vlaštovka, jasný vzkaz, že se věci již daly do pohybu a jdou správným směrem. 

Nemůže se někdo dozvědět, co jsme na sezení probírali? Co všechno o mně potřebujete vědět?

Terapeut ručí za to, že veškerý obsah sezení je přísně důvěrný. Cokoli jiného je nepřípustné a neetické stejně, jako je tomu u lékařského tajemství. Musíme si uvědomit, že na terapii přijdou často na přetřes věci, o kterých nemá tušení ani klientovo nejbližší okolí. K léčení kyvadlem je třeba znát celé jméno klienta a datum jeho narození. A samozřejmě vše, co potřebuje řešit. Není dobré nechávat si při konzultaci nějaké věci cíleně pro sebe – může to léčbu zpomalit nebo ji nasměrovat jinam, než je potřeba. Jestliže k terapeutovi nebudete mít důvěru, najděte si jiného, jinak to prostě nebude fungovat.

Jak vybrat správného terapeuta, podle čeho?

Hlavním problémem metod na bázi esoteriky je, že opravdu schopných a výkonných terapeutů je poměrně málo. Výběr konzultanta je tedy základ. Určitě by měl mít váš potenciální terapeut certifikaci od Spiritual Response Association, které předchází celá, přesně definovaná řada kurzů a dlouhých časových úseků praxe mezi nimi. Významným prvkem je i Váš osobní dojem z konzultanta a ze samotného sezení, který se ukáže již na prvním setkání. Věřte své intuici, a když Vám bude cokoli vadit, dejte to najevo a případně jděte jinam. Je to Váš čas, Vaše peníze a Váš život. I systém SRT se průběžně dále vyvíjí a opravdu profesionální práce s ním vyžaduje hodně času i mimo sezení s klienty. Dobrým ukazatelem u konzultanta tím pádem není ani velká škála různých oborů, které nabízí. Osobně bych nešel k nikomu, kdo vedle léčení kyvadlem ještě vykládá karty, numerologii, astrologii, léčí za pomoci Bachových esencí a dělá k tomu ještě rodinné konstelace. To všechno jsou velmi odlišné, svébytné obory a najednou perfektně zvládnout se dají možná dva, ale nikoli pět najednou.

Můžete pomoci komukoli?

Asi 3-5% populace nejsou pro daného terapeuta či metodu vhodnými klienty z důvodů kolize jejich vzájemných energií či přílišným karmickým zatížením (často zapříčiněným praktikování černé magie v minulých životech). Nemůže jim tedy pomoci a je zbytečné pokračovat. Jestliže v úvodním testování zjistím, že mezi tuto skupinu patříte, nebudu Vám nic účtovat. Stejně tak v případě, že Váš problém nesouvisí s negativními energiemi či bloky a nelze metodou SRT řešit. Významným blokátorem léčivého efektu může být i vědomá mysl klienta, jeho ego - nedůvěra v metodu, terapeuta, ale i v energie, principy Vesmíru a to, co se dá nazvat zázrakem. Jak dí klasik: nečekejte zázrak, když v něj nevěříte.

Co je ještě dobré vědět. 

Pro úspěšnou léčbu metodou SRT se nemusíte stát jejím zapáleným stoupencem, není spojena s žádnou vírou či náboženstvím a na rozdíl od nich se zde ani neuplatňují negativní prohlášení typu "musíš dělat to a to a jinak se ti zle povede" nebo dokonce "skončíš v pekle". Jako respektovaná svobodná duše zde můžete pouze získat: lepší život, šťastnou budoucnost, dobrou náladu, intuici, duchovní růst. Důležité je opravdu vědomě chtít na problémech pracovat - jestliže je klient ochoten zapojit do procesu i své vědomí a malé osobní rituály, něco si přečíst a řídit se radami konzultanta, je efekt metody ještě umocněn.